Okná do Vášho sveta

::: HLINÍKOVÉ OKNÁ

okná a dvere

ECONLINE (EL)

CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Econoline je systém bez tepelného mosta, čo predurčuje jeho použitie hlavne v interiéri. Tam je ho možné použiť na rôzne druhy prepážok,stien, okná i dvere. Hĺbka profilov je 51mm, hrúbka skla je možná v rozsahu od 3 do 38mm. Systém dverí dovoľuje použiť pánty vŕtacie ako aj šrubovacie.

POUŽITIE

pevné steny, okná dvere
okná : otváravé,sklopné,otváravo-sklopné,
dvere : ováravé dnu,von,jednokrídlové,dvojkrídlové,so svetlíkmi
dvere : kyvné - ručne posuvné , automatické (bez automatiky)  

IMPERIAL (IP)

CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Imperial je trojkomorovým teplým systémom pre konštrukcie okien, dverí a stien. V profiloch je vytvorený tepelný most o šírke až 24 mm. Systém je vhodný pre prostredie s väčšími výkyvmi teplôt. Tento systém je tvorený dvomi lisovanými profilami, ktoré sú oddelené polyamidovým pásikom posileným sklenným vláknom. Takáto konštrukcia je po nalakovaní povrchu zárukou dokonalej izolácie. Súčiniteľ prenikania tepla Ur je v tomto systéme 2,2-2,3 W/m2K, čo ho podľa materiálovej normy DIN 4108 klasifikuje do skupiny 2,1 wg. Pri použití izolačného skla s U 1,1 dosahuje väčšina stien (v závislosti od rozmerov a tvaru) hodnotu U 1,7 W/m2K. Univerzálnosť využitia tohoto systému je daná jeho vhodnými parametrami šírky 65mm (rámy okien, dverí, priečky a krídla dverí) a 74mm (okenné krídla), ďalej hrúbky steny 1,7-2,0mm pri maximálnych rozmeroch krídla. Do tohoto systému je potom možno použiť sklo o hrúbke 4-51mm. Systém využíva kovania typu Sobinco,Roto,Siegenia resp. Fapim. Farbu kovania je možné určiť zo stupnice RAL . Samozrejmosťou je tiež ponuka mnohých doplnkov, ako napríklad samozatvárače, kľučky a iné.

POUŽITIE

pevné steny,okná dvere
okná : otváravé,sklopné,otváravo-sklopné, sklopno-posuvné-kyvné okolo   vertikálnej. aj horizontálnej osi
dvere : otváravé dnu, von, jednokrídlové, dvojkrídlové, so svetlíkmi
dvere : kyvné, posuvné    

::: HLINÍKOVÉ DVERE

ECONOLINE

IMPERIAL

SUPERIAL (SP)

CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Tento okenný systém sa vyznačuje zosilenou tepelnou izoláciou. Patrí podľa materialovej normy DIN 4108 do najkvalitnejšej skupiny 1,0 wg. Šírka okenných rámov je 75mm, šírka okenných krídel 84mm. Hrúbka používaných sklenných výplní sa pohybuje od 14 do 61mm.Tento systém vyhovuje náročnejším požiadavkám zákazníkov hlavne pre svoje tepelné a akustické vlastnosti a jeho popularita týmto stále rastie aj na Slovensku.

POUŽITIE

pevné steny,okná dvere
okná : otváravé, sklopné, otváravo-sklopné, sklopno-posuvné
dvere : otváravé dnu,jednokrídlové,dvojkrídlové,so svetlíkmi

SUPERIAL

STAR

CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Hliníkový profilový systém najvyššieho štandardu Aliplast Star je určený pre nízkoenergetické a pasívne stavby a pre všetky druhy novostavieb.

Systém Star ma výborné tepelnoizolačné vlastnosti vďaka prerušenému tepelnému mostu (45 mm), dvom druhom vypenenia izolačnou penou v oblasti pod izolačným sklom a v oblasti tepelného mostu a zaskleniu izolačným trojsklom.

stavebná hĺbka systému 90mm
priestupnosť tepla oknom (Uw) 0.92
priestupnosť tepla rámom (Uf) 1.07

STAR

Plastové okná a dvere     │     Hliníkové okná a dvere     │     Príslušenstvo     │     Kontakt

Copyright © 2014 robstan.sk. Všetky práva vyhradené.